Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Forum
Galeria
Galeria archiwum
Artykuły
Mapa wydarzeń
Linki
Kontakt
Księga Gości / Guestbook
facebook
Na Forum
Najnowsze Tematy
Składki i wpisowe za...
IV Marsz Katyński w ...
Składki członkowskie
Galeria archiwum
Narodowe Święto Niep...
Najciekawsze Tematy
Składki i wpisowe... [1]
Narodowe Święto N... [1]
IV Marsz Katyński... [0]
Składki członkowskie [0]
Galeria archiwum [0]
mapa odwiedzających
Locations of visitors to this page
13.09.2012
Dzięki finansowemu wsparciu przez Burmistrza Wolsztyna pana Andrzeja Rogozinskiego realizacji zadań w zakresie edukacji pro-zdrowotnej oraz w zakresie podtrzymywania polskiej tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej w dniu 12 września członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości odwiedzili szkoły w Kębłowie celem przeprowadzenia lekcji „żywej historii” poświęconych „ 120 rocznicy urodzin i 45 rocznicy śmierci generała Stanisława Sosabowskiego oraz operacji „Market-Garden”.

Przedstawiono postać generała i jego szlak bojowy. Zaprezentowano umundurowanie, wyposażenie i broń, skoczka spadochronowego Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Każdy z uczniów mógł sam założyć prawdziwy spadochron, hełm skoczka a do rąk wziąć pistolet maszynowy Sten.
mk. II. Oprócz tych atrakcji na uczniów czekała niespodzianka w postaci przejażdżki historycznym samochodem wojskowym.

Drugim etapem spotkania było szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie Gimnazjum im. Krzysztofa Żegockiego wykazali się sporą wiedzą w tym zakresie bowiem ich program nauczania obejmował już tę tematykę. Dzieci zakładały kołnierze ortopedyczne, używały defibrylatora, demonstrowały pozycję boczną ustaloną i na fantomie prowadziły resuscytację krążeniowo-oddechową. Młodsze dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego także aktywnie uczestniczyły zarówno w „żywej lekcji historii” jak i w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyróżniający się uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci długopisów, specjalnych ołówków i nalepek z numerami alarmowymi pogotowia, straży pożarnej, policji i centralnego systemu ratownictwa. W trakcie zajęć dzieci były bardzo aktywne. Same zajęcia sprawiły im wiele radości, a jednocześnie nauczyły podstaw udzielania pierwszej pomocy, oraz postaw bycia dumnym, z tego że jest się Polakiem. Jesteśmy przekonani, że wiedza wyniesiona z zajęć będzie procentowała w rozwoju świadomości narodowej i postaw obywatelskich młodych uczniów.
W zajęciach także licznie uczestniczyli nauczyciele obu szkół.

Uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przygotowało dla nas niespodziankę w postaci dyplomu-podziękowania. Mamy nadzieje, że na tym nie zakończy się nasza współpraca, której by nie było gdyby nie wsparcie projektów przez Burmistrza Wolsztyna i Radę Miasta.

Kolejne lekcje odbędą się w Szkole w Świętnie 14 i 17 września, a następne zgodnie z planem w Szkole Podstawowej nr 3 w Wolsztynie.

Zdjęcia z przedsięwzięcia dostępne są w naszej galerii.Dodane przez admin dnia wrzesień 13 2012 21:21:57
0 Komentarzy ~ 438 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl