Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Forum
Galeria
Galeria archiwum
Artykuły
Mapa wydarzeń
Linki
Kontakt
Księga Gości / Guestbook
facebook
Na Forum
Najnowsze Tematy
Składki i wpisowe za...
IV Marsz Katyński w ...
Składki członkowskie
Galeria archiwum
Narodowe Święto Niep...
Najciekawsze Tematy
Składki i wpisowe... [1]
Narodowe Święto N... [1]
IV Marsz Katyński... [0]
Składki członkowskie [0]
Galeria archiwum [0]
mapa odwiedzających
Locations of visitors to this page
25.11.2012
W dniach 10 i 11 listopada na zaproszenie Kancelarii Prezydenta 11 osobowa grupa ze Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości wzięła udział w oficjalnych uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz w defiladzie grup rekonstrukcyjnych. Formowanie oddziałów zaczęło się o godz. 10.30 na Placu Teatralnym. Trasa defilady wiodła przez Plac Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży i Alejami Ujazdowskimi pod Belweder. Prezydent RP złożył kwiaty pod pomnikami Marszałka Józefa Piłsudskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wincentego Witosa, Stefana „Grota” Roweckiego, Ignacego Paderewskiego i Romana Dmowskiego.

Głównym oddziałem wystawianym przez SMHW była sześcioosobowa grupa Powstańców Wielkopolskich - Kompanii z Kaszczoru wraz z historycznym sztandarem Powstańców i Wojaków. Oddziałem dowodził Przemysław Hetka w mundurze porucznika Armii Wielkopolskiej. Chorążym Pocztu Sztandarowego był Łukasz Myczka, dowódcą Robert Szwed a asystowali: Jolanta Gruning, Robert Barcz i Tomasz Hibner. W trakcie przemarszu zarówno przed Prezydentem RP, jak i licznie zgromadzonymi widzami otrzymali wielkie owacje i brawa. Udzielali licznych wywiadów i pozowali do zdjęć. Pan Hibner opowiadał o genezie i sukcesach Powstania Wielkopolskiego. W grupie żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie wystąpiły: Cecylia Longier w mundurze porucznika 301 Dywizjonu Bombowego im. Ziemi Pomorskiej oraz Magdalena Anastazja Gawron w mundurze bosmanmata Marynarki Wojennej RP. Ich obecność i prezencja wzbudzały powszechny aplauz.
Całość kolumny pieszej (tuż przed zabytkowym czołgiem Renault FT 17) zamykał Poczet Sztandarowy Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP w składzie Krzysztof Dobrowolski, Zbigniew Heliński oraz Maciej Myczka. Ogółem w defiladzie historycznej wystąpiło 281 osób w jednostkach pieszych, oraz 97 w formacjach konnych. Po blisko pięciokilometrowym przemarszu czekał nas jeszcze powrót do samochodów. Byliśmy jednak bardzo zmęczeni więc skorzystaliśmy z metra i około godz 17 byliśmy u celu. Przebraliśmy się w cywilne ubrania i wyruszyliśmy do Wolsztyna. Tym razem całością naszych oddziałów dowodził Przemysław Hetka, a logistycznie i organizacyjnie wyjazd przygotował Tomasz Hibner. To było naprawdę radośnie i godnie przeżyte Narodowe Święto Niepodległości.


Dodane przez admin dnia listopad 26 2012 13:58:34
0 Komentarzy ~ 547 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl