Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Forum
Galeria
Galeria archiwum
Artykuły
Mapa wydarzeń
Linki
Kontakt
Księga Gości / Guestbook
facebook
Na Forum
Najnowsze Tematy
Składki i wpisowe za...
IV Marsz Katyński w ...
Składki członkowskie
Galeria archiwum
Narodowe Święto Niep...
Najciekawsze Tematy
Składki i wpisowe... [1]
Narodowe Święto N... [1]
IV Marsz Katyński... [0]
Składki członkowskie [0]
Galeria archiwum [0]
mapa odwiedzających
Locations of visitors to this page
02.02.2013


Otwarcie trzech wystaw w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie poświęconych: Malarstwu Batalistycznemu - Jarosława Strankowskiego, Bagnety armii europejskich ze zbiorów LMW, oraz Zabytki architektury Ziemi Lubuskiej w fotografii, stało się także okazją do zaprezentowania dorobku Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym.

Stowarzyszenie zrzesza 45 członków z całej Polski. Mamy także trzech członków z Anglii i dwoje Rosjan. Najstarsi nasi członkowie od 10 lat zajmują się działalnością rekonstrukcyjną, inscenizacyjną i historyczną ukierunkowaną na podtrzymywaniu polskiej tradycji narodowej, pielęgnowaniu polskości, rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej oraz krzewieniu wartości patriotycznych związanych z tradycjami Wojska Polskiego. Stowarzyszenie zrzesza byłych członków Grup Historycznych 6 Pułku Piechoty Legionów, Bractwa Najemnego Wolna Kompania, Jormungard, LTRH i innych. Od roku 2009 działamy jako SMHW przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie.

Jesteśmy organizatorami bądź współorganizatorami takich imprez jak:
kolejne edycje „Powstania Warszawskiego”, „Katyński Marsz Cieni”, a przede wszystkim licznych działań i inscenizacji związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Odtwarzamy Wojsko Polskie, począwszy od okresu I Wojny Światowej, Legiony, żołnierzy II RP, rok 1939, Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie i naturalnie I i II Armię Wojska Polskiego od Lenino poprzez cały szlak bojowy. Odtwarzamy także żołnierzy AK i partyzantów niepodległościowego podziemia. Bywamy także żołnierzami armii RKKA, pruskiej i bardzo sporadycznie niemieckiej.

Tylko w roku 2012 braliśmy udział w 14 dużych rekonstrukcjach i inscenizacjach. Naszym głównym kierunkiem działania są „żywe lekcje historii” w szkołach. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy lekcje dla ośmiuset uczniów z gminy Wolsztyn, czterystu z terenu województwa lubuskiego i wielkopolskiego, oraz trzystu w województwie świętokrzyskim na koloniach dla polskich dzieci z Białorusi i Ukrainy.
Braliśmy także udział w kilkunastu produkcjach filmowych. Od roku 2008 rokrocznie bierzemy udział w defiladach i uroczystościach państwowych.

Za swą działalność w roku ubiegłym uzyskaliśmy wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich najważniejsze zespołowe to: nagroda „Dobosza Powstania Wielkopolskiego” nadawana przez Zarząd Główny TPPW 1918/1919, Odznaka Honorowa ZOR RP „VIRIBUS UNITIS” (wspólnymi siłami), Nagroda Burmistrza Wolsztyna, Dyplomy od Marszałka i Wojewody Wielkopolskiego, Starosty Powiatu Zielonogórskiego.
Indywidualnie siedmioro członków otrzymało złote i srebrne Medale Za Zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy RP im Marszałka Józefa Piłsudskiego, dziewięcioro dyplomy honorowe ZOR RP, oraz liczne listy gratulacyjne i podziękowania od organizacji i stowarzyszeń promujących tak jak i my chwałę oręża Wojska Polskiego.
Dzięki uprzejmości dyrektora LMW Piotra Dziedzica, na ekspozycji muzeum zaprezentowano część naszych nagród i wyróżnień. W uroczystościach udział wzięło
siedmioro członków: Ewa Myczka, Cecylia Longier, Grzegorz Lubryczyński, Maciej Nowak, Krzysztof Dobrowolski, Tomasz Hibner oraz Maciej Myczka.


Dodane przez admin dnia luty 02 2013 08:57:11
0 Komentarzy ~ 705 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl