Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Forum
Galeria
Galeria archiwum
Artykuły
Mapa wydarzeń
Linki
Kontakt
Księga Gości / Guestbook
facebook
Na Forum
Najnowsze Tematy
Składki i wpisowe za...
IV Marsz Katyński w ...
Składki członkowskie
Galeria archiwum
Narodowe Święto Niep...
Najciekawsze Tematy
Składki i wpisowe... [1]
Narodowe Święto N... [1]
IV Marsz Katyński... [0]
Składki członkowskie [0]
Galeria archiwum [0]
mapa odwiedzających
Locations of visitors to this page
Powstanie Warszawskie 2010


7 i 8 sierpnia sześcioro wolsztyniaków, na zaproszenie GH Zgrupowanie "Radosław" stanęło na barykadach Powstania Warszawskiego. W niedzielę o godz 8.00 wszyscy w komplecie zameldowaliśmy się u d-cy barykady Jarosława Wróblewskiego. Krótka odprawa i podział zadań. Od budowy barykady przy Placu Zamkowym do patroli ulicznych i zapalania zniczy w miejscach upamiętniających wysiłek zbrojny i przelaną krew Powstańców Warszawskich. Były także
sympatyczne chwile wspólnego śpiewania piosenek powstańczych, partyzanckich i patriotycznych. Śpiewali członkowie wszystkich grup pod dowództwem GH Niepodległość z Krakowa. Wszystko znakomicie przygotowane i ta niesamowita atmosfera jedności i przyjażni. Nie zabrakło chwil, które były dla każdego wielkim przeżyciem - przysięga powstańcza Armii Krajowej. Sympatyczne spotkania z warszawiakami i turystami i oczywiście najważniejsze to te z kombatantami - Powstania Warszawskiego. Wracaliśmy do Wolsztyna szczęśliwi, że znów mogliśmy współtworzyć coś ważnego dla każdego z nas.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w Galerii GH "Zgrupowanie "Radosław".
oraz Galerii Ani Kłosek
Namiastkę warszawskiej atmosfery prezentuje poniższy filmik:


Dodane przez admin dnia sierpień 16 2010 15:52:46
0 Komentarzy ~ 751 Czytań Drukuj
Strona o Stalagu XXI C/H


Serdecznie zapraszam na stronę poświęconą obozowi jenieckiemu działającemu w podwolsztyńskim Komorowie.

Adres strony to http://stalag-wollstein.bo.pl

Szybki Link

Dodane przez admin dnia lipiec 17 2010 22:13:07
0 Komentarzy ~ 788 Czytań Drukuj
Lekcja Historii
Dnia 27. maja oraz 10 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 1 w Wolsztynie uczestniczyli w lekcjach historii, które odbyły się przy wystawie "Dzień Zwycięstwa. Barwa i Broń Wojska Polskiego". Słuchacze poznali historię Wojska Polskiego w XX wieku, jego umundurowania oraz uzbrojenia.Zdjęcia dostępne w naszej Galerii

Dodane przez admin dnia czerwiec 17 2010 21:43:01
0 Komentarzy ~ 696 Czytań Drukuj
Europejska Noc Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym


Dnia 22 maja 2010 roku SMHW współorganizowało inscenizację batalistyczną podczas VI Europejskiej Nocy Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Przedsięwzięcie nie udało by się bez pomocy Kolegów z PGRH Warta oraz wspierających nas pirotechniką żołnierzy Wojska Polskiego. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas!

Fotogalerie
SMHW
Alchem
Tomasz Dominiak

Dodane przez admin dnia maj 14 2010 11:23:27
0 Komentarzy ~ 784 Czytań Drukuj

Otwarcie wystawy "Dzień Zwycięstwa. Barwa i Broń Wojska Polskiego"

Dnia 6 maja 2010 roku w Wolsztynie odbyło się otwarcie wystawy poświęconej umundurowaniu i wyposażeniu Wojska Polskiego począwszy od Powstania Wielkopolskiego, a na dniu dzisiejszym kończąc. Oficjalne otwarcie wystawy poprzedziło odznaczenie Burmistrza Miasta i Gminy Wolsztyn, Pana Andrzeja Rogozińskiego, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy RP.

Podczas otwarcia wystawy głos zabrał m.in. Dyrektor Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie - dr Włodzimierz Kwaśniewicz, który przybliżył zaproszonym gościom oraz młodzieży z SP 3 historię oraz symbolikę umundurowania oraz wyposażenia Wojska Polskiego.

Na koniec odbyła się projekcja filmu dokumentalnego o Zbrodni Katyńskiej oraz promocja książki Krzysztofa Błaszczyka „Katyń – wolsztyńska lista”.

Chciałbym podziękować w imieniu SMHW: Urzędowi Miasta i Gminy Wolsztyn, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im S. Platera oraz Lubuskiemu Muzeum Wojskowemu w Drzonowie za pomoc przy organizacji wystawy. Podziękowania należą się tekże przybyłym gościom oraz młodzieży za uświetnienie uroczystości otwarcia.

Chętnych, którzy chcieliby obejrzeć wystawę zapraszam do Biblioteki Publicznej Miasta i Gimy Wolsztyn. Szczegóły na plakacie

Fotorelacje:
Strona UMiG Wolsztyn
Galeria SMHW

Dodane przez admin dnia maj 06 2010 22:53:14
0 Komentarzy ~ 719 Czytań Drukuj
Drzonów


Dnia 3 maja 2010 roku członkowie SMHW uczestniczyli w obchodach 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Obchody te były połączone z 25-leciem istnienia LMW. Z tej okazji otwarto następujące wystawy: "8 maja 1945 - koniec wojny! Pro memoriam”, "25 lat Lubuskie Muzeum Wojskowego”, Grunwald 1410 - 2010”, "Polonia Militaris w medalach ze zbiorów LMW”. W muzeum odsłonięto także tablice pamiątkowe "Chwała Bohaterom", na których widnieją nazwiska Lubuszan oraz lubuskich jednostek wojskowych odznaczonych orderem Virtuti Militari.

SMHW zaprezentowało się w mundurach formacji w których walczyli Kawalerowie Virtuti Militari oraz RKKA.
Na zdjęciu od lewej: Polskie Siły Zbrojne, Armia Czerwona, Armia Krajowa, Marynarka Wojenna, Polskie Siły Powietrzne, 1 Armia Wojska Polskiego, Wojsko Polskie '39.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są w galerii SMHW.


Dodane przez admin dnia maj 03 2010 23:25:25
0 Komentarzy ~ 781 Czytań Drukuj
Dni Ułana 2010W dniach 24-25 kwietnia SMHW, na zaproszenie PGRH Warta, uczestniczyło w Dniach Ułana na poznańskiej Cytadeli.
Zdjęcia dostępne w galerii SMHW.

Dodane przez admin dnia maj 03 2010 22:58:04
0 Komentarzy ~ 726 Czytań Drukuj
70. rocznica zbrodni katyńskiej


W ostatnich, jakże wyjątkowych dniach członkowie SMHW uczestniczyli w szeregu uroczystości rocznicowych poświęconych zbrodni Katyńskiej.

Dnia 11. kwietnia pięcioosobowa grupa w składzie: Krzysztof Dobrowolski, Zbigniew Heliński, Przemysław Hetka, Maciej Myczka, Jarosław Rostkowski uczestniczyła w III Katyńskim Marszu Cieni w Warszawie. Z uwagi na sobotnią katastrofę Marsz był także hołdem dla polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele, która zginęła w tej katastrofie.
Atmosfery Katyńskiego Marszu Cieni nie da się opisać słowami, toteż zapraszam wszystkich do obejrzenia galerii podanych w dalszej części newsa. W tym miejscu należą się także podziękowania dla Jarosława Wróblewskiego z GH "Zgrupowanie Radosław" za organizację oraz Katarzyny Matysiak za dokumentację fotograficzne całego przedsięwzięcia.

Dnia 13. kwietnia delegacja w składzie Zbigniew Heliński oraz Maciej Myczka wystawiła warty honorowe przy „pomnikach katyńskich” na terenie Wolsztyna. Warty były pełnione podczas obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W dniu 10. kwietnia Członkowie Zarządu SMHW: Katarzyna Matysiak i Maciej Myczka uczestniczyli na zaproszenie Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszalka Józefa Piłsudskiego w posiedzeniu Zarządu Głównego ZOR. Tematem posiedzenia była "ocena działalności ogniw terenowych ZOR oraz form współpracy w kształtowaniu patriotyczno-obronnych postaw dzieci i młodzieży, poszukiwanie skutecznych metod i sposobów w dbałości o najlepszy wizerunek Sił zbrojnych wśród młodego pokolenia".
Zaproszenie nas na to posiedzenie to dowód uznania dla działalności SMHW, które pielęgnuje tradycje Wojska Polskiego i promuje postawy patriotyczne. Obrady prowadził Prezes zarządu Głównego ZOR płk w st. spocz mgr Stanisław Tomaszkiewicz.


Galeria III Katyński Marsz Cieni
K. Matysiak
A.M. Woźniak
P.Witowski
Cezar
Bartłomiej
Andrzej

A. Rosenbaiger

Filmy
1
2


Galeria Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
UMiG Wolsztyn

Galeria Posiedzenie ZOR
K. Matysiak


Dodane przez admin dnia kwiecień 15 2010 13:40:32
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 684 Czytań Drukuj
Cześć Ich Pamięci!Dodane przez admin dnia kwiecień 12 2010 10:20:27
0 Komentarzy ~ 660 Czytań Drukuj

Życzenia Wielkanocne
Życzenia świąteczne

Pragnę złożyć wszystkim Członkom SMHW, Przyjaciołom z innych GRH oraz wszystkim Gościom naszego serwisu życzenia zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.


Jarosław Rostkowski

Dodane przez admin dnia marzec 31 2010 17:33:34
0 Komentarzy ~ 763 Czytań Drukuj
66 Rocznica "Wielkiej Ucieczki"
 Dnia 20 marca 2010 roku SMHW uczestniczyło w obchodach 66. rocznicy "Wielkiej Ucieczki" z Stalagu Luft III w Żaganiu. Uroczystość została przygotowana przez Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu oraz International Military Historical Association.

Jednym z punktów programu była inscenizacja pokazująca scenki z życia obozowego oraz walki o miasto.

W imieniu grupy jeszcze raz dziękuję organizatorom za wspaniałe przygotowanie obchodów, a kolegom z innych grup za wspaniałą atmosferę towarzysząca całemu przedsięwzięciu.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć m.in. w:
- galerii SMHW
- galerii Gazety Lubuskiej:
            - zdjęcia Mariusza Kapały
            - zdjęcia Jana Mazura
- zdjęcia Gracjana Podlaka
- zdjęcia W. Bochonia


Dodane przez admin dnia marzec 22 2010 15:27:27
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 755 Czytań Drukuj
Strona 18 z 19 << < 15 16 17 18 19 >
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl