Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Forum
Galeria
Galeria archiwum
Artykuły
Mapa wydarzeń
Linki
Kontakt
Księga Gości / Guestbook
facebook
Na Forum
Najnowsze Tematy
Składki i wpisowe za...
IV Marsz Katyński w ...
Składki członkowskie
Galeria archiwum
Narodowe Święto Niep...
Najciekawsze Tematy
Składki i wpisowe... [1]
Narodowe Święto N... [1]
IV Marsz Katyński... [0]
Składki członkowskie [0]
Galeria archiwum [0]
mapa odwiedzających
Locations of visitors to this page
Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości na półkoloniach w Wolsztynie
W dniu 21 lipca 2015 roku siedmioro członków stowarzyszenia wzięło udział w zajęciach na półkoloniach organizowanych przez WDK. Dwieście dzieci podzielonych na dziesięć grup w wieku od pięciu do dziesięciu lat uczestniczyło w żywej lekcji historii poświęconej 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spotkanie rozpoczęto od zademonstrowania umundurowania, wyposażenia i broni, które posiadali żołnierze harcerskiego Batalionu „Zośka” ze zgrupowania „Radosław”. Następnie wspólnie śpiewano powstańcze piosenki. Kilka słów o wybuchu Powstania Warszawskiego powiedział Dominik Sroka. Śpiewanie prowadziły Ewa Myczka i Cecylia Longier.

Największą niespodzianką dla dzieci były przejażdżki wojskowymi pojazdami- samochodem GAZ 69 AM i motocyklem K-750. Dla dzieci przygotowano niespodzianki w postaci wojskowych chlebaków i opatrunków. Oprócz w/w w przedsięwzięciu udział wzięli: Łukasz Myczka, Zbigniew Heliński, Tomasz Hibner, Maciej Myczka oraz Anielka i Gabryś.

Zajęcia przeprowadzono w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie podtrzymywania polskiej tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej dzięki wsparciu Burmistrza Wolsztyna.

Galeria zdjęć z półkolonii tutajDodane przez admin dnia lipiec 23 2015 22:59:50
0 Komentarzy ~ 328 Czytań Drukuj
Święto Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. M. Konopnickiej w Sulęcinie
W dniu 26. czerwca 2015 roku, pięcioro członków SMHW w składzie: Agnieszka Potyka, Beata Rudnicka, Ewa Myczka, Krzysztof Dobrowolski i Maciej Myczka, gościło w SOSW w Sulęcinie na święcie szkoły.

Uroczystość rozpoczęto od wręczenia nagród laureatom licznych konkursów. W części artystycznej wystąpili zarówno uczniowie jak i nauczyciele Ośrodka. Wśród zaproszonych gości byli także nasi znajomi w osobach starosty sulęcińskiego Patryka Lewickiego oraz przedstawiciela poznańskiego oddziału IPN dra Bartosza Kuświka.

Członkowie SMHW prezentowali umundurowanie i uzbrojenie Wojska Polskiego różnych formacji z okresu II wojny światowej. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki historycznym samochodem GAZ 69 AM z 1954 roku.

Naszą kilkugodzinną wizytę zakończył pyszny poczęstunek, na którym nie zabrakło wojskowej grochówki.
Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu dziękujemy za zaproszenie.Dodane przez admin dnia lipiec 17 2015 22:00:52
0 Komentarzy ~ 315 Czytań Drukuj
Podziękowania od SOSW w Sulęcinie
Kliknij w obrazek by powiększyć

Dodane przez admin dnia lipiec 08 2015 22:38:57
0 Komentarzy ~ 336 Czytań Drukuj
Lubuskie Muzeum Wojskowe w konkursie na regionalną Perłę Turystyczną
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie zgłoszone zostało do konkursu na Perłę Turystyczną Gazety Lubuskiej. By wesprzeć swym głosem nasze muzeum wystarczy wejść na stronę http://www.gazetalubuska.pl/perly2015 i głosować poprzez kliki. Udział w głosowaniu jest bezpłatny. Dziennie można oddać trzy głosy z jednego konta i urządzenia. Głosowanie trwa do 15 czerwca br. do godziny 11:59.


Dodane przez admin dnia maj 15 2015 17:25:16
0 Komentarzy ~ 365 Czytań Drukuj
Lazaret Medyczny z okresu Powstania Wielkopolskiego
W trakcie IX Europejskiej Nocy Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym, zaprezentowaliśmy licznie zgromadzonej publiczności dioramę Frontowe życie medyczne. Lazaret z okresu Powstania Wielkopolskiego.
Kilka ujęć z naszej prezentacji w galerii.

Dodane przez
admin dnia maj 15 2015 17:23:11
0 Komentarzy ~ 373 Czytań Drukuj
IX Europejska Noc Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym
Zapraszamy w sobotę 9 maja na kolejną edycję Nocy Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie.
Będzie to główne wydarzenie, podkreślające jubileusz 30-lecia działalności samodzielnej placówki historyczno-wojskowej w Drzonowie.
Nasze Stowarzyszenie zaprezentuje tego dnia Obóz medyczny z okresu Powstania Wielkopolskiego.
W programie m. in. bezpłatne zwiedzanie wszystkich ekspozycji muzeum, wojskowa kuchnia, osada rycerska, prezentacja czołgu Leopard 2A4 z 11 Dywizji Kawalerii Pancernej, iluminacja plenerowych eksponatów oraz spektakl teatru ognia.

Dodane przez admin dnia maj 05 2015 18:29:10
0 Komentarzy ~ 358 Czytań Drukuj
Lekcja historii w Domu Dziecka "Droga" w WolsztynieDodane przez admin dnia kwiecień 29 2015 19:04:05
0 Komentarzy ~ 344 Czytań Drukuj
Program obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Wolsztynie


11.04.2015 roku
godz 12.00 Marsz Katyński ulicami Wolsztyna połączony ze składaniem kwiatów i zniczy pod pomnikami: Katynia na cmentarzu Parafialnym,pod Pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego, pod Pomnikiem Ofiar Katynia oraz pod pomnikiem Pomordowanych na Bielniku.

13.00 uroczysta Msza Święta w kościele Farnym w intencji ofiar Katynia i ich rodzin. Mszę będzie odprawiał Ksiądz Biskup Damian Bryl - Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej.

15.00 Bielnik zakończenie Marszu.

15.30 posiłek dla uczestników w sali widowiskowej WDK.

16.30 Spektakl teatralny ...w tył głowy. Teatru Prowincja w sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury

14.04.2015 roku

14:00 prelekcja dr Bartosza Kuświaka pt. "Zbrodnia katyńska w polityce mocarstw" oraz projekcja filmu pt. "Śledztwo majora Zakirowa". Prelekcja i film w sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury.

Organizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie oraz Urząd Miejski w Wolsztynie.


Dodane przez admin dnia kwiecień 02 2015 19:23:24
0 Komentarzy ~ 336 Czytań Drukuj
Marsz Katyński w Wolsztynie
Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy.

Zbliża się 75 rocznica mordu Polaków w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie. Wszystkich, którzy pragną oddać hołd pomordowanym, zapraszam na Marsz Katyński, który odbędzie się 11 kwietnia 2015 roku w Wolsztynie w godzinach od 12.00 do 15.00 .

Marsz przejdzie ulicami miasta, gdzie pokłonimy się przed pomnikami Ofiar Katynia. W intencji pomordowanych i ich rodzin pomodlimy się na Mszy Świętej w kościele Farnym. Następnie jeńcy zostaną przetransportowani wagonami na miejsce kaźni gdzie zostanie przedstawiona symboliczna scena mordu.

Zabierzcie ze sobą gorące serca, mundur wrześniowy i dołączcie do nas.
Maciej Myczka - koordynator Marszu. dane kontaktowe: e-mail maciej.bhp@interia.pl tel 68 384 26 20, kom. 602 461 648

Dodane przez admin dnia luty 17 2015 17:17:21
0 Komentarzy ~ 360 Czytań Drukuj
Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie z wizytą w Sulęcinie

11 lutego 2015 r. na zaproszenie Pani dyrektor Danuty Malinowskiej oraz nauczyciela historii Pani Wioletty Kaźmierczak troje członków SMHW przeprowadziło w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie „żywą lekcję historii”.

Zajęcia z dziećmi i gronem pedagogicznym poprzedziło spotkanie z władzami samorządowymi Sulęcina: Dariuszem Ejchartem – burmistrzem Sulęcina, Patrykiem Lewickim - starostą sulęcińskim oraz Anną Matulanis – sekretarzem powiatu. Omówiono działalność historyczną władz samorządowych oraz SMHW.

Kolejnym punktem wizyty w gościnnym Sulęcinie była lekcja historii, którą przeprowadzili kol. Ewa Myczka, Artur Włodarczyk i Maciej Myczka. Lekcja była okazją do przedstawienia celów i osiągnięć Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 oraz prezentacją umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia Powstańców Wielkopolskich. Dzieci z dużym zaangażowaniem współtworzyły tę lekcję. Było dużo uśmiechu i radości. Po jej zakończeniu zostaliśmy poproszeni na szkolną stołówkę gdzie zjedliśmy smaczny obiad. Umówiliśmy się także na następną wizytę.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z naszej wizyty

Dodane przez admin dnia luty 12 2015 18:29:44
0 Komentarzy ~ 364 Czytań Drukuj
Lekcje historii Powstania Wielkopolskiego i z zakresu pierwszej pomocy w Karpicku
Troje członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości w dniu 12 stycznia 2015 roku przeprowadziło w Szkole Podstawowej w Karpicku interesujące lekcje z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz historii Powstania Wielkopolskiego.

To już kolejne spotkanie z uczniami tej gościnnej szkoły. Dzieci poznawały zawartość apteczek pierwszej pomocy, sposoby wezwania służb ratunkowych oraz podstawowe procedury ratownictwa. Trzeba podkreślić, że wszystkie dzieci znały już numery alarmowe i potrafiły same wezwać pomoc. W prowadzonych pokazach brały czynny udział i po kilku ćwiczeniach, pod okiem prowadzących, potrafiły już udzielić pierwszej pomocy.

Kolejną lekcją była historia Powstania Wielkopolskiego i jego przebieg w Wolsztynie. Dzieci poznały mundury i wyposażenie żołnierskie oraz sióstr Polskiego Towarzystwa Czerwonego Krzyża.
Zajęcia organizacyjnie i merytorycznie przygotowała Cecylia Longier, a pomagali jej Ewa i Maciej Myczka.

Lekcje prowadzono dzięki wsparciu projektu przez Burmistrza i Radę Miejską Wolsztyna

Zdjęcia z zajęć tutaj
Dodane przez admin dnia styczeń 15 2015 17:33:27
0 Komentarzy ~ 342 Czytań Drukuj
Strona 9 z 18 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl