Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Forum
Galeria
Galeria archiwum
Artykuły
Mapa wydarzeń
Linki
Kontakt
Księga Gości / Guestbook
facebook
Na Forum
Najnowsze Tematy
Składki i wpisowe za...
IV Marsz Katyński w ...
Składki członkowskie
Galeria archiwum
Narodowe Święto Niep...
Najciekawsze Tematy
Składki i wpisowe... [1]
Narodowe Święto N... [1]
IV Marsz Katyński... [0]
Składki członkowskie [0]
Galeria archiwum [0]
mapa odwiedzających
Locations of visitors to this page
27 września 2015 roku
(Dzień Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej)


Delegacja SMHW przy LMW w Drzonowie weźmie udział w Państwowych uroczystościach z pełnym ceremoniałem wojskowym i udziałem najwyższych władz RP.
Uroczystości rozpocznie o godz. 10.00 żałobna Msza Święta na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza, celebrowana przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka.

Wystawione przy ołtarzu trzydzieści sześć trumien (sześć z nich udekorowanych wstęgami Orderu Wojennego Virtuti Militari) zostanie następnie w kondukcie żałobnym przewiezionych na „Łączkę”. Uroczystości pogrzebowe na „Łączce” przed PANTEONEM – MAUZOLEUM WYKLĘTYCH NIEZŁOMNYCH rozpoczną się o godzinie 12.00 i zakończą Apelem Pamięci, salwą honorową i składaniem kwiatów. Związek reprezentowany będzie przez kol. Zbigniewa Helińskiego, Krzysztofa Dobrowolskiego, Roberta Szweda.
Delegacji przewodniczyć będzie Maciej Myczka – prezes SMHW.


Dodane przez admin dnia wrzesień 21 2015 22:19:44
0 Komentarzy ~ 385 Czytań Drukuj
Zapraszamy na Piknik służb mundurowych i ratownictwa medycznego w Sławie
Zapraszamy do Sławy na mega imprezę na koniec lata!Przyjdźcie z całymi rodzinami, znajomymi i sąsiadami na plażę SCKiW na Piknik służb mundurowych i ratownictwa medycznego Baczność...Spocznij...Na plażę marsz! Pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Główny sponsor imprezy firma DUON - jest jednym z wiodących niezależnych dystrybutorów gazu ziemnego w Polsce oraz najszybciej rozwijającym się sprzedawcą na krajowym rynku energii elektrycznej i gazu. Tego jeszcze nie było! Pojawią się strefy: medyczna*wojskowa* policyjna *straży pożarnej *nadleśnictwa *artystyczna* kulinarna *myśliwska*


W programie:

· Zabawy z patrolem WOPR, pokaz akcji reanimacyjnej

· Pokaz sprzętu policyjnego i tresury psa, tajniki daktyloskopii

· Prezentacja broni palnej, bojowej, saperskiej i inne ciekawostki wojenne m.in. amerykańska broń M1 i M14

· Stanowisko z wyposażeniem indywidualnym żołnierza Wojska Polskiego, urządzenia treningowe CYKLOP i CZANTORIA, materiały promocyjne

· Karetki typu S i typu P, przyczepa ambulatoryjna, darmowe pomiary ciśnienia

· Samochód rozpoznawczo-gaśniczy Nadleśnictwa Sława Śląska

· Kuchnia polowa z grochówką wojskową

· Przejażdżki historycznymi samochodami

· Ciekawostki Koła Łowieckiego „Ryś”, jastrząb Chary

... i wiele innych atrakcji !

29 sierpnia 2015r.
10:00 Start

10:15 Pokaz batalistyczny Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie

10:40 Pokaz ratownictwa na wodzie WOPR-u Sława

11:00 Sławskie Spotkania z Piosenką Żołnierską– konkurs piosenki

12:00 Występy Mażoretek ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej

12:30 Występ Sygnalistów Myśliwskich

13:00 Nagrodzenie laureatów konkursu piosenki

13:20 Pokaz judo najmłodszych adeptów UKS "Sparta Sława" Sekcja JUDO pod kierownictwem Macieja Kaczorowskiego

13:40 Pokaz wybuchowej kuchni - OSP w SławiePARTNERZY: *4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy w Czerwieńsku *Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie *Komenda Powiatowa Policji we Wschowie *Straż Miejska w Sławie *Agencja Ochrony Osób i Mienia "GLOCK" w Lesznie *Zespół Ratownictwa I Usług Sanitarno-Medycznych "Sanimed" *Nadleśnictwo Sława Śląska *WOPR Sława *OSP Sława *FAJER Ryszard Prędkiewicz Zielona Góra* Liga Kobiet Lipinki* Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Sława” Sp. z o.o. *Koło Łowieckie „Ryś” w Sławie *Piekarnia Dobrosława Bis Arleta Maciukiewicz Artur Maciukiewicz S.C. *

ORGANIZATORZY: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Urząd Miejski w SławieDodane przez admin dnia sierpień 22 2015 19:27:10
0 Komentarzy ~ 416 Czytań Drukuj
Piknik w Święto Wojska Polskiego w Lubuskim Muzeum Wojskowym.
Święto Wojska Polskiego spędziliśmy w tym roku na Pikniku Wojskowym w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, gdzie prezentowaliśmy historyczne umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie żołnierza polskiego oraz dioramę "Lazaret medyczny z okresu Powstania Wielkopolskiego".
Muzeum tego dnia, mimo upalnej pogody odwiedziły setki gości, którzy z zainteresowaniem uczestniczyli w naszych pokazach. Jak zwykle duże wrażenie robił również nasz jeżdżący po muzealnym parku ekspozycyjnym samochód terenowy GAZ-69.


Dodane przez admin dnia sierpień 22 2015 19:22:41
0 Komentarzy ~ 451 Czytań Drukuj
Wolsztynianie uczcili 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
W dniach od 31 lipca do 2 sierpnia 2015 roku dziewięcioosobowa grupa członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie brała udział w obchodach 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

To już tradycja, bowiem od wielu lat oddajemy hołd bohaterskiej Stolicy. W dniu 31 lipca uczestniczyliśmy w uroczystej polowej mszy świętej na placu Krasińskich. Tuż przed nami zgromadzeni byli weterani Powstania Warszawskiego, wśród których obecni byli gen. bryg. Zbigniew Ścibor Rylski- Prezes Związku Powstańców Warszawskich, córka gen. Władysława Andersa - Anna Maria Anders, Prezydent RP Bronisław Komorowski i Prezydent elekt Andrzej Duda.

Po mszy świętej uczestniczyliśmy w uroczystym Apelu Poległych i składaniu wieńców pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego. We wszystkich uroczystościach towarzyszył nam poczet sztandarowy Zgrupowania „Leśnik”. W dniu 1 sierpnia od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora przebywaliśmy na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim. Na teren nekropolii weszliśmy w szyku wojskowym w liczebności kompanii, ze sztandarami, wieńcami i zniczami.

Przy kwaterze Batalionu „Czata 49” nasz dowódca Maciej Myczka został uhonorowany Pamiątkową Odznaką Batalionu „Czata 49”, nadaną przez Prezesa Związku Powstańców Warszawskich gen. bryg. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. Maszerowaliśmy wraz z członkami GH Zgrupowanie „Radosław”, drużyną ze Słowacji oraz Hiszpanii. Nasza wolsztyńska grupa weszła w skład wart i posterunków honorowych przy pomniku „Gloria Victis” oraz na kwaterze Zgrupowania „Leśnik”.

Podczas pełnienia wart nie zapomnieliśmy o naszych Powstańcach Wielkopolskich. Na ich kwaterze zapaliliśmy znicz i wystawiliśmy posterunek honorowy. Było także wiele spontanicznych spotkań z Powstańcami i członkami ich rodzin.

Dzień 2 sierpnia to nasz udział w „Barykadach Starówki” na Placu Zamkowym. Przedstawialiśmy dioramę historyczną, grę miejską i śpiewaliśmy powstańcze piosenki pod dowództwem i przy akompaniamencie Cecylii Longier. Nie zabrakło także uczestnictwa w uroczystej mszy świętej w archikatedrze Świętego Jana. Składaliśmy także przysięgę powstańczą, a zaprzysiężenia dokonał Henryk Kończykowski ps. „Halicz”. O godz. 13.00 wystawiliśmy posterunek honorowy przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W skład grupy weszli: Katarzyna Dobrowolska, Małgorzata Śliwa, Cecylia Longier, Tomasz Hibner, Krzysztof Dobrowolski, Łukasz Śliwa, Dawid Zewar, Miłosz Słowiński i Maciej Myczka. Całość organizacyjnie koordynował Tomasz Hibner.

Wracając do Wolsztyna byliśmy dumni, że było nam dane uczestniczyć w tak wielkich wydarzeniach. To były dni, kiedy cała Polska niezależnie od przekonań, przynależności i zapatrywań dumna jest ze swojej Stolicy
i jej bohaterskich mieszkańców.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z rocznicowych uroczystości z udziałem naszego Stowarzyszenia. Galeria dostępna po kliknięciu na zdjęcie.

na zdjęciu członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie z przyjaciółmi z Grupy Historycznej "Zgrupowanie Radosław"


Dodane przez admin dnia sierpień 04 2015 17:18:26
0 Komentarzy ~ 526 Czytań Drukuj
Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości na półkoloniach w Wolsztynie
W dniu 21 lipca 2015 roku siedmioro członków stowarzyszenia wzięło udział w zajęciach na półkoloniach organizowanych przez WDK. Dwieście dzieci podzielonych na dziesięć grup w wieku od pięciu do dziesięciu lat uczestniczyło w żywej lekcji historii poświęconej 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spotkanie rozpoczęto od zademonstrowania umundurowania, wyposażenia i broni, które posiadali żołnierze harcerskiego Batalionu „Zośka” ze zgrupowania „Radosław”. Następnie wspólnie śpiewano powstańcze piosenki. Kilka słów o wybuchu Powstania Warszawskiego powiedział Dominik Sroka. Śpiewanie prowadziły Ewa Myczka i Cecylia Longier.

Największą niespodzianką dla dzieci były przejażdżki wojskowymi pojazdami- samochodem GAZ 69 AM i motocyklem K-750. Dla dzieci przygotowano niespodzianki w postaci wojskowych chlebaków i opatrunków. Oprócz w/w w przedsięwzięciu udział wzięli: Łukasz Myczka, Zbigniew Heliński, Tomasz Hibner, Maciej Myczka oraz Anielka i Gabryś.

Zajęcia przeprowadzono w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie podtrzymywania polskiej tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej dzięki wsparciu Burmistrza Wolsztyna.

Galeria zdjęć z półkolonii tutajDodane przez admin dnia lipiec 23 2015 22:59:50
0 Komentarzy ~ 387 Czytań Drukuj
Święto Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. M. Konopnickiej w Sulęcinie
W dniu 26. czerwca 2015 roku, pięcioro członków SMHW w składzie: Agnieszka Potyka, Beata Rudnicka, Ewa Myczka, Krzysztof Dobrowolski i Maciej Myczka, gościło w SOSW w Sulęcinie na święcie szkoły.

Uroczystość rozpoczęto od wręczenia nagród laureatom licznych konkursów. W części artystycznej wystąpili zarówno uczniowie jak i nauczyciele Ośrodka. Wśród zaproszonych gości byli także nasi znajomi w osobach starosty sulęcińskiego Patryka Lewickiego oraz przedstawiciela poznańskiego oddziału IPN dra Bartosza Kuświka.

Członkowie SMHW prezentowali umundurowanie i uzbrojenie Wojska Polskiego różnych formacji z okresu II wojny światowej. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki historycznym samochodem GAZ 69 AM z 1954 roku.

Naszą kilkugodzinną wizytę zakończył pyszny poczęstunek, na którym nie zabrakło wojskowej grochówki.
Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu dziękujemy za zaproszenie.Dodane przez admin dnia lipiec 17 2015 22:00:52
0 Komentarzy ~ 368 Czytań Drukuj
Podziękowania od SOSW w Sulęcinie
Kliknij w obrazek by powiększyć

Dodane przez admin dnia lipiec 08 2015 22:38:57
0 Komentarzy ~ 394 Czytań Drukuj
Lubuskie Muzeum Wojskowe w konkursie na regionalną Perłę Turystyczną
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie zgłoszone zostało do konkursu na Perłę Turystyczną Gazety Lubuskiej. By wesprzeć swym głosem nasze muzeum wystarczy wejść na stronę http://www.gazetalubuska.pl/perly2015 i głosować poprzez kliki. Udział w głosowaniu jest bezpłatny. Dziennie można oddać trzy głosy z jednego konta i urządzenia. Głosowanie trwa do 15 czerwca br. do godziny 11:59.


Dodane przez admin dnia maj 15 2015 17:25:16
0 Komentarzy ~ 420 Czytań Drukuj
Lazaret Medyczny z okresu Powstania Wielkopolskiego
W trakcie IX Europejskiej Nocy Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym, zaprezentowaliśmy licznie zgromadzonej publiczności dioramę Frontowe życie medyczne. Lazaret z okresu Powstania Wielkopolskiego.
Kilka ujęć z naszej prezentacji w galerii.

Dodane przez
admin dnia maj 15 2015 17:23:11
0 Komentarzy ~ 428 Czytań Drukuj
IX Europejska Noc Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym
Zapraszamy w sobotę 9 maja na kolejną edycję Nocy Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie.
Będzie to główne wydarzenie, podkreślające jubileusz 30-lecia działalności samodzielnej placówki historyczno-wojskowej w Drzonowie.
Nasze Stowarzyszenie zaprezentuje tego dnia Obóz medyczny z okresu Powstania Wielkopolskiego.
W programie m. in. bezpłatne zwiedzanie wszystkich ekspozycji muzeum, wojskowa kuchnia, osada rycerska, prezentacja czołgu Leopard 2A4 z 11 Dywizji Kawalerii Pancernej, iluminacja plenerowych eksponatów oraz spektakl teatru ognia.

Dodane przez admin dnia maj 05 2015 18:29:10
0 Komentarzy ~ 407 Czytań Drukuj
Lekcja historii w Domu Dziecka "Droga" w WolsztynieDodane przez admin dnia kwiecień 29 2015 19:04:05
0 Komentarzy ~ 396 Czytań Drukuj
Strona 9 z 19 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl