70. rocznica zbrodni katyńskiej
Dodane przez admin dnia Kwiecień 15 2010 13:40:32


W ostatnich, jakże wyjątkowych dniach członkowie SMHW uczestniczyli w szeregu uroczystości rocznicowych poświęconych zbrodni Katyńskiej.

Dnia 11. kwietnia pięcioosobowa grupa w składzie: Krzysztof Dobrowolski, Zbigniew Heliński, Przemysław Hetka, Maciej Myczka, Jarosław Rostkowski uczestniczyła w III Katyńskim Marszu Cieni w Warszawie. Z uwagi na sobotnią katastrofę Marsz był także hołdem dla polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele, która zginęła w tej katastrofie.
Atmosfery Katyńskiego Marszu Cieni nie da się opisać słowami, toteż zapraszam wszystkich do obejrzenia galerii podanych w dalszej części newsa. W tym miejscu należą się także podziękowania dla Jarosława Wróblewskiego z GH "Zgrupowanie Radosław" za organizację oraz Katarzyny Matysiak za dokumentację fotograficzne całego przedsięwzięcia.

Dnia 13. kwietnia delegacja w składzie Zbigniew Heliński oraz Maciej Myczka wystawiła warty honorowe przy „pomnikach katyńskich” na terenie Wolsztyna. Warty były pełnione podczas obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W dniu 10. kwietnia Członkowie Zarządu SMHW: Katarzyna Matysiak i Maciej Myczka uczestniczyli na zaproszenie Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszalka Józefa Piłsudskiego w posiedzeniu Zarządu Głównego ZOR. Tematem posiedzenia była "ocena działalności ogniw terenowych ZOR oraz form współpracy w kształtowaniu patriotyczno-obronnych postaw dzieci i młodzieży, poszukiwanie skutecznych metod i sposobów w dbałości o najlepszy wizerunek Sił zbrojnych wśród młodego pokolenia".
Zaproszenie nas na to posiedzenie to dowód uznania dla działalności SMHW, które pielęgnuje tradycje Wojska Polskiego i promuje postawy patriotyczne. Obrady prowadził Prezes zarządu Głównego ZOR płk w st. spocz mgr Stanisław Tomaszkiewicz.


Galeria III Katyński Marsz Cieni
K. Matysiak
A.M. Woźniak
P.Witowski
Cezar
Bartłomiej
Andrzej

A. Rosenbaiger

Filmy
1
2


Galeria Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
UMiG Wolsztyn

Galeria Posiedzenie ZOR
K. Matysiak

Rozszerzona zawartość newsa