Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy LMW z wizytą w Przedszkolu nr 3 w Wolsztynie.
Dodane przez admin dnia Grudzień 04 2014 20:23:01
W dniu 1.grudnia 2014 roku czworo członków SMHW przeprowadziło w Przedszkolu nr 3, zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz żywą lekcję historii pt: „Drogi do Wolności”.

Przedszkolaki uczyły się alarmować i wzywać służby ratownicze oraz udzielać pierwszej pomocy. Poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy. Przeprowadzały resuscytację krążeniowo – oddechową, zakładały kołnierz ortopedyczny, opatrywały rany, a także używały defibrylatora.

Drugą część zajęć rozpoczęliśmy od wprowadzenia flag i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o Powstaniu Wielkopolskim i o jego przebiegu na ziemi wolsztyńskiej. Poznały, a później bezbłędnie rozpoznawały flagi: państwową, województwa wielkopolskiego, powiatu wolsztyńskiego, Wolsztyna i powstańczy proporzec. Sympatyczne spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie z naszymi pociechami.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu z zakresu pierwszej pomocy oraz promocji patriotyzmu i krzewieniu wiedzy historycznej naszej małej Ojczyzny. Lekcje prowadzono dzięki wsparciu projektu przez Burmistrza Wolsztyna i Radę Miasta. W spotkaniu uczestniczyli następujący członkowie SMHW: Cecylia Longier, Ewa Myczka, Artur Włodarczyk i Maciej Myczka.

Galeria zdjęć z naszej wizyty dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta:
www.wolsztyn.pl/aktualnosc,83.html