Po raz 19 wręczono w Poznaniu Statuetki „Dobosza” Powstania Wielkopolskiego
Dodane przez admin dnia Grudzień 10 2014 16:00:47
8 grudnia w sali czerwonej Pałacu Działyńskich, wręczono wyróżnienia za wybitną działalność w upowszechnianiu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Dobosze otrzymali: Jan Mielżyński, Jarosław Wawrzyniak, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Muzeum Rolnictwa w Szreniawie.

Dziewięć osób uhonorowano także odznaczeniami „Wierni Tradycji”. W tej grupie znalazł się wolsztynianin Maciej Myczka - prezes Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy LMW w Drzonowie. W uroczystej gali uczestniczyli wojewoda i marszałek wielkopolski.

SMHW reprezentowali: Hanna i Maciej Nowakowie, Ewa Myczka i Antoni Fornalski-prezes przemęckiego Koła TPPW 1918/19. Związek Oficerów Rezerwy RP im Marszałka Józefa Piłsudskiego reprezentowali: mjr Marian Osada sekretarz ZG ZOR, płk dypl. Jacenty Góral prezes Okręgu Wielkopolskiego oraz prof. Artur Kijas.

Prezes TPPW Stefan Barłóg w swoim wystąpieniu podkreślił zaangażowanie i udział członków SMHW w licznych uroczystościach między innymi w Warszawie, Poznaniu, Lusowie, Zielonej Górze, Wolsztynie i na Jasnej Górze w trakcie, których promowany jest także Wolsztyn. Uroczystość zakończyło spotkanie opłatkowe.

Galeria zdjęć z uroczystej gali dostępna jest na naszym profilu na portalu facebook