Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie z wizytą w Sulęcinie
Dodane przez admin dnia Luty 12 2015 18:29:44

11 lutego 2015 r. na zaproszenie Pani dyrektor Danuty Malinowskiej oraz nauczyciela historii Pani Wioletty Kaźmierczak troje członków SMHW przeprowadziło w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie „żywą lekcję historii”.

Zajęcia z dziećmi i gronem pedagogicznym poprzedziło spotkanie z władzami samorządowymi Sulęcina: Dariuszem Ejchartem – burmistrzem Sulęcina, Patrykiem Lewickim - starostą sulęcińskim oraz Anną Matulanis – sekretarzem powiatu. Omówiono działalność historyczną władz samorządowych oraz SMHW.

Kolejnym punktem wizyty w gościnnym Sulęcinie była lekcja historii, którą przeprowadzili kol. Ewa Myczka, Artur Włodarczyk i Maciej Myczka. Lekcja była okazją do przedstawienia celów i osiągnięć Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 oraz prezentacją umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia Powstańców Wielkopolskich. Dzieci z dużym zaangażowaniem współtworzyły tę lekcję. Było dużo uśmiechu i radości. Po jej zakończeniu zostaliśmy poproszeni na szkolną stołówkę gdzie zjedliśmy smaczny obiad. Umówiliśmy się także na następną wizytę.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z naszej wizyty