Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości na półkoloniach w Wolsztynie
Dodane przez admin dnia Lipiec 23 2015 22:59:50
W dniu 21 lipca 2015 roku siedmioro członków stowarzyszenia wzięło udział w zajęciach na półkoloniach organizowanych przez WDK. Dwieście dzieci podzielonych na dziesięć grup w wieku od pięciu do dziesięciu lat uczestniczyło w żywej lekcji historii poświęconej 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spotkanie rozpoczęto od zademonstrowania umundurowania, wyposażenia i broni, które posiadali żołnierze harcerskiego Batalionu „Zośka” ze zgrupowania „Radosław”. Następnie wspólnie śpiewano powstańcze piosenki. Kilka słów o wybuchu Powstania Warszawskiego powiedział Dominik Sroka. Śpiewanie prowadziły Ewa Myczka i Cecylia Longier.

Największą niespodzianką dla dzieci były przejażdżki wojskowymi pojazdami- samochodem GAZ 69 AM i motocyklem K-750. Dla dzieci przygotowano niespodzianki w postaci wojskowych chlebaków i opatrunków. Oprócz w/w w przedsięwzięciu udział wzięli: Łukasz Myczka, Zbigniew Heliński, Tomasz Hibner, Maciej Myczka oraz Anielka i Gabryś.

Zajęcia przeprowadzono w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie podtrzymywania polskiej tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej dzięki wsparciu Burmistrza Wolsztyna.

Galeria zdjęć z półkolonii tutaj