SMHW z wizytą w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo
Dodane przez admin dnia Grudzień 09 2015 19:30:43
W dniu 4 grudnia 2015 roku członkowie SMHW przeprowadzili lekcje pierwszej pomocy przedmedycznej w gościnnym przedszkolu. Dzieci poznawały zawartość apteczek pierwszej pomocy, numery alarmowe i uczyły się zgłaszania meldunków o wypadkach do służb ratowniczych. Poznawały zasady resuscytacji krążeniowo- oddechowej i same używały defibrylatora. Każde dziecko otrzymało naklejkę z numerami alarmowymi.

Kolejną lekcją była lekcja historii, na której opowiadano dzieciom o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919 oraz pokazano umundurowanie i wyposażenie żołnierza oraz siostry PCK z tego okresu. Dzieci poznały także flagi: polską, województwa wielkopolskiego, miasta i gminy Wolsztyn, oraz Powstańczy Proporzec. Na zakończenie zajęć odbyły się przejażdżki historycznym wojskowym samochodem. Było wiele radości i uśmiechu.

W zajęciach wzięło udział 64 dzieci oraz panie opiekunki. Lekcje odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej i podtrzymywania polskiej tradycji narodowej i kulturowej dzięki wsparciu Burmistrza Wolsztyna.

Pamiątkowe zdjęcia z lekcji tutaj