Otwarcie wystawy "Dzień Zwycięstwa. Barwa i Broń Wojska Polskiego"
Dodane przez admin dnia Maj 06 2010 22:53:14

Dnia 6 maja 2010 roku w Wolsztynie odbyło się otwarcie wystawy poświęconej umundurowaniu i wyposażeniu Wojska Polskiego począwszy od Powstania Wielkopolskiego, a na dniu dzisiejszym kończąc. Oficjalne otwarcie wystawy poprzedziło odznaczenie Burmistrza Miasta i Gminy Wolsztyn, Pana Andrzeja Rogozińskiego, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy RP.

Podczas otwarcia wystawy głos zabrał m.in. Dyrektor Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie - dr Włodzimierz Kwaśniewicz, który przybliżył zaproszonym gościom oraz młodzieży z SP 3 historię oraz symbolikę umundurowania oraz wyposażenia Wojska Polskiego.

Na koniec odbyła się projekcja filmu dokumentalnego o Zbrodni Katyńskiej oraz promocja książki Krzysztofa Błaszczyka „Katyń – wolsztyńska lista”.

Chciałbym podziękować w imieniu SMHW: Urzędowi Miasta i Gminy Wolsztyn, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im S. Platera oraz Lubuskiemu Muzeum Wojskowemu w Drzonowie za pomoc przy organizacji wystawy. Podziękowania należą się tekże przybyłym gościom oraz młodzieży za uświetnienie uroczystości otwarcia.

Chętnych, którzy chcieliby obejrzeć wystawę zapraszam do Biblioteki Publicznej Miasta i Gimy Wolsztyn. Szczegóły na plakacie

Fotorelacje:
Strona UMiG Wolsztyn
Galeria SMHW