Promocja książki Jarosława Wróblewskiego „Kwatera Ł wolność jest kuloodporna”
Dodane przez admin dnia Marzec 21 2018 17:32:09
W dniu 15 marca 2018 roku w Bibliotece Raczyńskich, Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu zorganizował interesujące spotkanie z Jarosławem Wróblewskim autorem kolejnej fascynującej książki pt. „Kwatera Ł wolność jest kuloodporna”.

Towarzyszyli mu: Jacek Pawłowicz – dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, dr Karolina Bittner reprezentująca poznańskie Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Specjalnym gościem była pani Bożysława Robertson, córka Antoniego Nadolnego Żołnierza Wyklętego, skazanego 27 grudnia 1955 roku na karę śmierci. Obecny był także autor fotografii – Piotr Życieński. Moderatorem dyskusji była dr Agnieszka Łuczak – naczelnik OBEN w Poznaniu.

Dzięki determinacji udało się z dołów na „Łączce” wydobyć wszystkie szczątki ponad 300 ofiar. Do tej pory dzięki badaniom DNA, zidentyfikowano już 58 Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. „Łączka” okazała się symbolem zwycięskiego boju o prawdę i pamięć wolnej Polski.

Wśród wielu uczestników w spotkaniu udział wzięło troje członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości: Izabella Barcz, Agnieszka Tomiak i Maciej Myczka.

Więcej zdjęć z promocji tutaj