Uroczysta Msza Święta w intencji gen. Józefa Dowbor Muśnickiego.
Dodane przez admin dnia Październik 28 2019 10:49:53
W dniu 20.10.2019 roku w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze odbyła się msza święta dla uczczenia 152 rocznicy urodzin i 82 rocznicy śmierci dowódcy Powstania Wielkopolskiego gen. broni Józefa Dowbor -Muśnickiego. Uroczystości zorganizowało koło nr 5 TPPW z Zielonej Góry pod kierownictwem Pana Mieszko Kamińskiego – prezesa koła.

W odświętnie udekorowanej świątyni modlili się licznie przybyli parafianie i goście. Mszę rozpoczęto odegraniem na trąbce „trumpet voluntary” przy dźwiękach, którego wprowadzono poczty sztandarowe, którym przewodził historyczny sztandar Powstańców Wielkopolskich z Wolsztyna. W skład pocztu weszli: Maciej Myczka i Dominik Sroka w historycznych mundurach ze Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Były także poczty sztandarowe TPPW z Zielonej Góry, Zespołu Szkół Technicznych i Szkół Ekonomicznych.

Wśród gości obecni byli przedstawiciele Wojska Polskiego w osobach mjr. Grzegorza Homziuka – WKU i mjr. Grzegorza Dyla z WSzW. Mszę świętą odprawiał ks. prałat proboszcz Jan Pawlak – kapelan koła nr 5 TPPW w koncelebrze z ks. kanonikiem ppor. Jerzym Lochem. Żołnierze złożyli kwiaty i znicze pod wizerunkiem generała Dowbor-Muśnickiego. Po mszy świętej i odprowadzeniu sztandarów ks. proboszcz zaprosił biorących udział we mszy na poczęstunek na probostwie.
Zdjęcia Rozalia Kaczmarek tutaj