Warszawskie uroczystości rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego
Dodane przez admin dnia Styczeń 08 2020 23:49:10
Wzorem lat ubiegłych 28 grudnia 2019 roku w Warszawie odbyły się uroczystości poświęcone 101 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. W kościele O. Dominikanów. Piękne patriotyczne słowo wygłosił o. Stanisław Tasiemski. Po Mszy delegacje udały się na Plac Marszałka Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbyły główne uroczystości i Apel Pamięci.

Delegacje z całej Wielkopolski składały wieńce. Wieniec w imieniu Starosty wolsztyńskiego - Jacka Skrobisza złożyli: Maciej Myczka, Krzysztof Dobrowolski i Adam Gajda. W imieniu Burmistrza Wolsztyna - Wojciecha Lisa wieniec złożyli; Hubert Rokoszewski, Dominik Sroka i Miłosz Słowiński. W imieniu Wójta Gminy Przemęt i społeczeństwa wieniec złożył Antoni Fornalski.

Po złożeniu wieńców delegacje udały się na Wojskowe Powązki gdzie przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich złożono wieńce i zapalono znicze. Kwiaty składano także przy Pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i na Kwaterze Ł Żołnierzom Niezłomnym i Niepokonanym.

Zdjęcia: Aliny Kucharskiej i Moniki Marciniak tutaj