Żywe lekcje historii w Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo
Dodane przez admin dnia Marzec 31 2014 21:01:34
Czworo członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości w dniu 28.03.2014 roku przeprowadziło żywe lekcje historii w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Lekcje prowadzono w ramach projektu z zakresu podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej.
Tematem lekcji była „95 rocznica Powstania Wielkopolskiego i wyzwolenia Wolsztyna”. Zajęcia organizacyjnie i merytorycznie przygotował Łukasz Myczka, a pomagali mu: Cecylia Longier, Artur Włodarczyk i Maciej Myczka.
60 przedszkolaków rozpoczęło lekcję od odśpiewania hymnu państwowego.
Następnie dzieci poznawały flagi: Polski, Wielkopolski, powiatu wolsztyńskiego i gminy Wolsztyn oraz proporzec Powstańczy. Zaprezentowano umundurowanie i uzbrojenie Powstańców Wielkopolskich, które udostępniło Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie polowej skrzyni medycznej, które demonstrowała Cecylia Longier.
Dzieci żywo, aktywnie i radośnie uczestniczyły w tej niecodziennej lekcji.
Dla rekonstruktorów podziękowaniem były uśmiechy dzieci i piękne laurki, które dzieci wręczyły swoim gościom. Lekcja przebiegła w bardzo radosnej atmosferze i umówiliśmy się na kolejne, tym razem z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Lekcje prowadzono dzięki wsparciu projektu przez Burmistrza i Radę Miejską Wolsztyna.

Fotorelację z tego wydarzenia znajdą Państwo w naszej galerii