Barykady Warszawy. Akcja historyczno - edukacyjna
Dodane przez admin dnia Sierpień 01 2014 07:12:48
Zapraszamy w dniach 2-3 sierpnia na Barykady Starówki - akcję historyczno - edukacyjną, na której będą miały miejsce: spotkania z powstańcami, grupami rekonstrukcyjnymi, gra miejska ZHR, możliwość oddania honorowo krwi czy rozmowy o nowych filmach nt. Powstania Warszawskiego.

Barykadom towarzyszyć będzie na Woli: inscenizacja "Wola 44" i "Powstańcza Defilada" grup rekonstrukcyjnych, która przejdzie po inscenizacji z Woli Al. Solidarności i ul. Długą na Stare Miasto.

W niedzielę 3 sierpnia sprawowana będzie uroczysta Msza święta w archikatedrze. Odbędą się również; wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, spotkanie z córką rtm Pileckiego - Zofią Pilecką-Optułowicz, czy żołnierzem batalionu "Zośka" - p. Henrykiem Kończykowskim "Haliczem", skazanym po wojnie za II konspirację na 15 lat więzienia. Całość zakończy inscenizacja przysięgi żołnierzy AK na Pl. Zamkowym i wieczorny koncert Panny Wyklęte w amfiteatrze na Woli.

Na pl. Zamkowym będzie obecny autentyczny samochód pancerny wykonany na Powiślu podczas Powstania Warszawskiego o nazwie "Kubuś", który znajduje się w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego.

Organizatorzy Barykad Starówki: Grupa Historyczna Zgrupowanie "Radosław" i Fundacja Niepodległości
Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego